Jak czyścić blaty kompaktowe slim?

Korzystanie z blatów kompaktowych w łazience wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W tym artykule dowiesz się m.in. o takich sprawach jak: czyszczenie blatów kompaktowych, czy charakterystyka materiału z jakiego stworzone zostały blaty.

 

 

Kompakty to warstwowe płyty wysokociśnieniowe (High Pressure Laminate). Uzyskuje się je poprzez sprasowanie wielu warstw papieru z żywicą w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Dzięki temu, blaty kompaktowe slim są bardzo wytrzymałe i odporne na uderzenia czy upadek. Mają grubość 12mm. jednakże nie wpływa to na  środki chemiczne, ścieranie. Możemy więc mówić o wyjątkowym produkcie, ze względu na niepowtarzalne połączenie stylu z funkcjonalnością. To innowacyjna metoda, która towarzyszy nam przy tworzeniu szafek, dlatego też zdecydowaliśmy się postawić na blaty kompaktowe w produkcji naszych szafek.

 

1.Usuwaj zabrudzenia i plamy z powierzchni blatu, aby uniknąć powstawania przebarwień. Do czyszczenia używaj miękkiej ściereczki lub gąbki zwilżonej w ciepłej wodzie. 

Produkty nie powodujące widocznych uszkodzeń płyt kompaktowych wyłącznie po krótkim kontakcie przedstawiono w tabeli poniżej.

Płyty kompaktowe nie ulegają uszkodzeniu, jeśli kropelki lub plamy z następujących substancji zostaną usunięte w ciągu 10 do 15 minut.

W związku z tym zalecamy stosowanie standardowych detergentów używanych do czyszczenia przestrzeni łazienkowych w połączeniu z miękką ściereczką, a także gąbki zwilżonej w ciepłej wodzie. Blaty kompaktowe należy regularnie czyścić wyżej wymienionymi sposobami, by móc uniknąć powstawanie przebarwień.

 

2. Bezsprzecznie unikaj stawiania gorących przedmiotów na blacie kompaktowym.

Płyty kompaktowe są odporne na wiele czynników, jednakże temperatura może okazać się problemem. Mogą one wytrzymać kontakt z ciepłem do 200°C, aczkolwiek nie dłużej niż dwie sekundy.

 

3. Unikaj przesuwania po blacie przedmiotów o chropowatej powierzchni.

Niektóre z przedmiotów używanych regularnie w łazience, a także w kuchni; mają od spodu chropowatą powierzchnię. W związku z tym – unikaj przesuwania ich po blacie. Mogą wówczas pojawić się zarysowania, które nie sposób usunąć.

Reasumując – blaty kompaktowe to niepowtarzalne połączenie stylu z funkcjonalnością. Prawidłowe użytkowanie ich i odpowiednia pielęgnacja, pozwolą na wieloletnie korzystanie z nich. Cieszymy się, że postawiliśmy właśnie na nie w produkcji naszych szafek do łazienki. Wybraliśmy niekonwencjonalne rozwiązanie, które stało się esencją naszych mebli!

 

Translate »